Участь виконавців проекту Жана Моне у круглому столі «Упровадження інноваційних проектів у практику української вищої школи: реалії, уроки, проблеми» (2)

Круглий стіл відбувся 21 березня 2019 року у  Сумському національному аграрному університеті. Учасники наради: представники Міністерства освіти і науки України, Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, Українського державного центру міжнародної освіти, Ради молодих вчених при МОН України, управління освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації, представники українських ЗВО - учасники різних фаз польсько-українського проекту «Інноваційний університет та лідерство». Модератор заходу: президент Міжнародного фонду досліджень освітньої політики, професор Варшавського університету Т.В. Фініков.

Проф. Семеног О.М. представила аналіз діяльності центру професійного розвитку вчителя української мови і літератури  СумДПУ імені А.С.Макаренка. Мета заходів центру – сприяти  поширенню  функціонування і популяризації вживання української мови в усіх сферах суспільного життя міста Суми і Сумської області; здійснювати освітню, освітньо-консультативну, інформаційно-дидактичну, дослідницьку підтримку удосконалення ключових компетентностей учителя-словесника в умовах міждисциплінарного освітнього середовища на освітніх рівнях: бакалаврат – магістратура  (аспірантура) закладів вищої педагогічної освіти -  освіта упродовж життя на засадах цінностей педагогіки партнерства і наставництва.

Результати проекту використовуються в рамках проекту «Європеїзація докторських програм у галузі теорії освіти на засадах міждисциплінарного та інклюзивного підходів» ЄС ЕРАЗМУС+: Жан Моне, 2018 р., 600071-EPP-1-2018-1-UA-EPPJMO-MODULE : розроблено дослідницькі модулі «Академічна культура дослідника: європейський та національний досвід»; «Культура наукового наставництва»; «Мовна культура дослідника» в системі Moodle.