Cемінар №4-5. «Лінгвокультурологічний аспект академічної культури»

21 березня 2019 РОКУ для учасників проекту відбулись семінари №4-5 з курсу «Академічна культура дослідника: європейський та національний досвід». Тема «Лінгвокультурологічний аспект академічної культури» (4 год.)

На заняттях з урахуванням аналізу науково-педагогічних досліджень було розглянуто такі питання: наукова мовна культура – складова академічної культури; текстово-жанровий підхід до формування академічної культури; архітектоніка різних жанрів наукового дискурсу; академічна комунікація: комунікативні стратегії й тактики: засоби аргументації та переконливості; візуальна риторика в усній та писемній комунікації; ефективні риторичні прийоми: вербальні та невербальні; неориторика та науковий діалог; неориторика та медіація знання; фахова варіативність засобів аргументації. Було застосовано такі емпіричні методи: бесіда, діалог, обговорення дослідницьких проблем щодо формування академічної культури.

• заняття для учнів - слухачів МАН з лексикографічної культури дослідника;
    • форум наукових товариств студентів ВНЗ " Молода наука - майбутнє України";
    • майстер-клас для аспірантів "Наративні інструменти самопрезентації молодого науковця в академічному спілкуванні";
    • тренінг "Інформаційні ресурси та інформаційне забезпечення наукових досліджень ";
    • брифінг наукових керівників;
    • конкурс на кращий відеоролик  з академічної культури дослідника.