Шаблоны Joomla 3 тут

11 березня 2021 року  учасники проєкту взяли участь у Всеукраїнському з міжнародною участю науково-практичному  cемінарі «Макаренківські читання», присвяченому 133 річниці від дня народження А. С. Макаренка.

Організатором семінару став ресурсний центр Макаренкознавства, створений на кафедрі педагогіки Університету (керівник центру – канд.пед.наук, доцент Осьмук Н.Г.).

Семінар було проведено у змішаному форматі, що дозволило взати участь у ньому в режимя ZOOM-конференції викладачам та студентам Комунального закладу Сумської обласної ради «Лебединський педагогічний фаховий коледж імені А.С. Макаренка».

Напрями роботи науково-практичного cемінару

• Педагогічна спадщина А. С. Макаренка у вирішенні проблем дитинства.
  • Макаренкознавчі виміри сучасної педагогічної інноватики.
  • Використання макаренківської спадщини у професійній підготовці сучасного вчителя.
  • Університет імені А.С. Макаренка: історія, сучасність, перспективи.
  • Ідеї А.С.Макаренка і проблеми становлення особистості в сучасних психолого-педагогічних дослідженнях.
  • Проблеми соціалізації та інкультурації у контексті творчої спадщини А.С. Макаренка.
  • Творча спадщина А.С.Макаренка  ‒ антикризового менеджера крізь призму актуальних проблем управління сучасним  закладом освіти.
  • Міжнародні виміри та контексти макаренкознавства.

З доповідями та повідомленнями на семінарі виступили всі покоління макаренкознавців Університету: доктори і кандидати наук, аспіранти, магістранти і здобувачі ступеня бакалавра освіти. Серед доповідачів ‒ учасники проєкту Жан Моне Модуль проф. А.А. Сбруєва та проф. О.М.Семеног, аспіранти В.В.Авраменко і М.М. Лохоня.

Крім традиційних форм роботи (доповіді та повідомлення) у семінарі було використано інноваційні, такі, як  рефлексія сучасних макаренківців: «Формування особистості в праці: роздуми завкола А.С. Макаренка»,  Літературно-театральний перфоманс «Гра в фанти».

До дня проведення семінару було завершено реконструкцію Кімнати-музея А.С.Макаренка (ауд.218) та організовано виставку літератури, присвячену творчості А.С.Макаренка й макаренкознавчим дослідженням.