Лекційні заняття навчального курсу "Порівняльна педагогіка вищої школи" (теми 4 та 5) (2)

24 лютого відбулося два лекційних заняття (Теми 4 та 5) навчального курсу Порівняльна педагогіка вищої школи: національний,європейський та глобальний контексти

Лекційне заняття з теми 4 ( Тенденції модернізації освітньої діяльності вищої школи в ЄС та в Україні ) було присвячено розгляду таких питань:

1. Актуальні компетентності, необхідні на ринку праці  в умовах суспільства знань. Європейська та національна рамки кваліфікацій.

2. Компетентнісний підхід до організації освітнього процесу.

3. Студенто-центрований підхід до організації освітнього процесу.

4. Дослідно-орієнтований підхід до організації освітнього процесу.

5. Технологізація освітнього процесу в сучасній вищій школі.

Предметом дискусії стали актуальні компетентності, який бракує сучасному студенту, аспіранту, молодому фахівцю.

Протягом розгладу теми 5 лекційного курсу (Наукова та інноваційна діяльність закладів вищої освіти у світі, ЄС та в Україні: тенденції розвитку) було обговорено такі питання:

1.      Поняттєвий апарат теми. Законодавча база наукової та інноваційної діяльності у вищій школі  України.

2.      Етапи розвитку наукової й інноваційної місії університетів світу.

3.      Моделі державної підтримки наукових досліджень в університетах. Національні моделі взаємодії освітньої та наукової діяльності університету.

4.      Університет в інноваційній системі суспільства.

5.      Програми європейського співробітництва у галузі наукових досліджень: Горизонт-2020 та Горизонт Європа

6.      Управління науковою діяльністю (УНД)  сучасного університету (порівняльний аналіз УНД дослідницького та навчального університетів США).

7.      Питання наукової та академічної доброчесності у Європейському просторі вищої освіти та Європейському науковому просторі

Предметом дискусії стали проблеми управління науковою роботою в університеті.

Далі подано фото-звіт про проведення лекційних занять (теми 4 та 5))