21 квітня 2021 року продовжив роботу докторський семінар «Культура наукового наставництва». ТЕМА «Лінгвоперсонологія наукового наставника» розрахована на 4 години.
На заняттях №4-5 обговорювали такі питання:
академічна мовна особистість;
ідіостиль наукового наставника;
науковий діалог – діалог особистостей;
функції мовної поведінки наукового наставника.
Мета заняття:
окреслити сутність понять «академічна мовна особистість», «ідіостиль наукового наставника», функції мовної поведінки наукового наставника, специфіку наукового діалогу;
розвинути потребу в нормативному вживанні засобів наукової мови для успішної презентації результатів науково-дослідної діяльності;
сприяти удосконаленню навичок академічного письма (створювати авторські наукові тексти різних жанрів), формуванню наукової мовної культури дослідників, нормативного користування науковою мовою в усній і писемній, діалогічній і монологічній формах, формування високого рівня комунікативної культури.
Під час занять опрацьовували специфіку наукового діалогу під час лекції (на прикладі лекції проф. Семеног О.М. з курсу «Інноваційні підходи до викладання української мови» https://www.youtube.com/watch?v=BX6nZgsQJnI&t=139s
Завдання спрямовували на формування наукової мовної культури дослідників. Розглядали практичні кейси щодо порушень доброчесності в наукових дослідженнях.
Аспіранти попередньо брали участь у засіданні круглого столу з проблем рідномовної освіти Польщі, тому обговорили на заняттях практичний досвід рідномовної освіти у Польщі, що безпосередню стосується проблематики дисертаційних досліджень.
https://www.facebook.com/100010446093840/videos/1347615185596672/
а також у вебінарі «Публікаційна діяльність дослідника на засадах академічної доброчесності», який проводили спільно ІПООД імені Івана Зязюна.
Аспіранти також виступили з повідомленням про процес написання своєї наукової роботи.