Друге семінарське заняття навчального курсу CompHEd (2)

10 березня 2021 року відбулося друге семінарське заняття навчального курсу CompHEd.

Тема семінарського заняття № 2: НАУКОВА ТА ІННОВАЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ ЗВО У СВІТІ, ЄС ТА В УКРАЇНІ: ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ

Мета: схарактеризувати політику ЄС щодо розвитку наукової та інноваційної діяльності вищої школи, виявити концептуальні, змістові та організаційні засади освітніх інновацій в сучасній вищій школі у європейському та національному контекстах

Питання для обговорення в групі:

1. Наукова діяльність як складова місії сучасного університету: український,

європейський та світовий досвід. Проаналізувати документи ЄС та України, що стосуються актуального стану та перспектив розвитку наукової та інноваційної діяльності вищої школи в умовах суспільства знань.

2. Формування європейського простору наукових досліджень (ERA). Проаналізувати зміст сайту European Research Area та схарактеризувати напрями його розвитку (http://ec.europa.eu/research/era/index_en.htm)

3. Організаційні принципи взаємодії наукової та освітньої діяльності сучасного університету: український, європейський та світовий досвід.

4. Проблеми забезпечення дослідницької доброчесності у сучасному просторі вищої освіти та простору наукових досліджень: актуальні тенденції українського та європейського контекстів.

Дослідно-орієнтовані завдання

1. Схарактеризувати наукову новизну Вашого дослідження у національному та європейському наукових просторах.

2. Схарактеризувати практичне значення Вашого дослідження у національному та європейському наукових просторах.

3. Проаналізувати можливості трансферу виробленого вами інноваційного продукту у практику діяльності освітньої системи України/інших країн.

Презентації студентів

ППВШ Семінар 2. Степанець