Третє  семінарське заняття навчального курсу CompHEd (2)

11 березня 2021 року відбулося третє  семінарське заняття навчального курсу CompHEd.

Тема семінарського заняття № 3: ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ВИЩОЇ ОСВІТИ (ЗЯВО): ЄВРОПЕЙСЬКИЙ, НАЦІОНАЛЬНИЙ ТА ІНСТИТУЦІЙНИЙ ВИМІРИ

Мета: сформувати систему знань щодо політики ЄС та Болонського процесу у сфері забезпечення якості вищої освіти у європейському та національному контекстах, навичок критичного аналізу процесів, що відбуваються на інституційному, національному та наднаціональному рівнях у сфері ЗЯВО, розуміння сутності культури ЗЯВО та готовності її розвивати відповідно до європейських стандартів і рекомендацій у власній професійній діяльності.

Питання для обговорення в групі:

1. Проблема забезпечення якості у документах ЄС та Болонського процесу.

2. Організаційні засади забезпечення якості у контексті розбудови Європейського простору вищої освіти: європейський, національний та інституційний виміри.

3. Порівняльний аналіз критеріальних підходів міжнародних та українських рейтингів університетів. Чинники, що зумовлюють позиції університетів у рейтингах університетів.

Дослідно-орієнтовані завдання

1. Схарактеризуйте діяльність організаційної структури Вашого університету щодо внутрішнього забезпечення якості вищої освіти (внутрішній вимір ЗЯВО): нормативні, організаційні, змістові, процесуальні засади.

2. Проаналізуйте особливості зовнішнього виміру забезпечення якості в Україні: суб᾿єкти, процедури, способи взаємодії сторін, ризики.

3. З’ясуйте місце Вашого університету у національних та міжнародних рейтингах. Порівняйте рейтингові позиції різних університетів регіону, проаналізуйте причини таких рейтингових позицій, дайте рекомендації щодо їх покращення.

Презентації аспірантів:

Grant-Activities_in_Ukraine_Михайличенко