Заняття з курсу Академічна культура дослідника (2)

17 квітня 2020 року для учасників проєкту відбулись лекція «Праксеологічний та поведінково-інтерактивний компоненти академічної культури» та практичне заняття «Лінгвокультурологічний аспект академічної культури».

На заняттях було  окреслено специфіку праксеологічного та поведінково-інтерактивного компонентів академічної культури дослідника, особливості культури навчання, мовно комунікативної культури в університеті, уміння і навички, що ґрунтуються на критичному мисленні, професійне лідерство у сфері досліджень.

Розглянуто  питання: наукова мовна культура – складова академічної культури; текстово-жанровий підхід до формування академічної культури; архітектоніка різних жанрів наукового дискурсу; академічна комунікація: комунікативні стратегії й тактики; засоби когезії і когерентності; аргументація та персуазивність (переконливість). Було застосовано такі емпіричні методи: бесіда, діалог, обговорення дослідницьких проблем щодо формування академічної культури.

Частина занять було проведено як круглий стіл-онлайн «Академічна культура учасників освітнього процесу в умовах дистанційного навчання», участь у якому взяли 54 учасники. До аспірантів приєднались перший проректор, к.н. з держ. упр., проф. ПШЕНИЧНА Л.В., голова комісії з етики та академічної доброчесності, к. філос. н., ст. викладач кафедри філософії та соціології ПОНОМАРЕНКО Т.О.; магістранти, аспіранти, викладачі, члени комісії з етики та академічної доброчесності, к.п.н., керівник Центру забезпечення якості вищої освіти СумДПУ імені А.С. Макаренка ЯЧМЕНИК М.М., завідувач відділу інформаційних технологій та комп’ютерного забезпечення наукової бібліотеки БОРИСЕНКО О.І.

Акцентовано увагу на дотриманні принципів академічної доброчесності, поваги до інтелектуальної праці колег, відповідальності за якість освітнього процесу.

Голова комісії з етики та академічної доброчесності, к. філос. н., ст. викладач кафедри філософії та соціології ПОНОМАРЕНКО Т.О. ознайомила із офіційними документами стосовно дотримання академічної доброчесності.
    Завідувач відділу інформаційних технологій та комп’ютерного забезпечення наукової бібліотеки БОРИСЕНКО О.І. окреслила покрокову інструкцію роботи з програмою Strike Plagiarism.